Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim Ministrin në detyrë për Evropën dhe  Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj.

Cakaj e uroi Kurti për detyrën dhe i tha që duhet të takohen më shpesh.

Mediet janë lenuar të marrin vetëm pamje.

Përveç Kurtit, ministri Cakaj është pritur gjatë ditës në takim edhe nga presidenti, Hashim Thaçi, kryeparlamentarja, Vjosa Osmani dhe homologun e tij, Glauk Konjufca./EO