Sot, në orët e pasdites në Kosovë janë regjistruar reshje të forta shiu të shoqëruara edhe me breshër.

Reshjet kanë përfshirë kryeqytetin dhe disa rajone tjera të Kosovës.

Reshje shiu dhe mot me vetëtimë e bubullimë po mbretëron edhe në këto orë në disa rajone të Kosovës.

Sipas parashikimit të meteorologëve ditëve në vijim pritet të ketë përmirësim të motit dhe temperaturat do të ngritën ndjeshëm.

VIDEO

VIDEO