Kanë përfunduar dy nga tre ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës.

Drita ka triumfuar ndaj Llapit me rezultat minimal 1 me 0.m

Ishte një gol i shënuar nga Astrit Fazliu që i dha fitoren e madhe skuadrës nga Gjilani.

Pas ndeshje u pronocuar edhe trajneri i skuadrës së Llapit, Tahir Batatina.

“Unë mendoj se të dy ekipet janë skuadra cilësore. Ne luajtëm një lojë të hapur falë borës së madhe në fushë dhe mendoj se meritonim një barazim, bazuar në mënyrën se ku shkoi ndeshja. Ne patëm mundësinë për të barazuar rezultatin në fund të fundit, por që Dritës i uroj fitore” deklaroi Batatina për Art Sport.