Gjyqtari anglez Michael Oliver është bërë ndër më të përfolurit në javën që po lëmë pas.

Penalltia e akorduar në të mirë të Real Madridit në sfidën çerekfinale ndaj Juventusit ka bërë që për të të ketë shumë akuza nga adhuruesit e futbollit.

Por tifozët kanë shkuar aq larg sa kanë kërcënuar me jetë edhe bashkëshorten e gjyqtarit anglez, Lucy Oliver.

Michael dhe Lucy Oliver

Televizioni britanik BBC ka publikuar lajmin se policia londineze ka nisur një hetim për kërcënimet e marra nga Lucy.

Bashkëshortja e gjyqtarit anglez ka mbyllur llogarinë e saj në Twitter, por tifozët i kanë publikuar numrin personal të telefonit.

Në telefonin e saj kanë ardhur qindra mesazhe kërcënuese dhe ajo është detyruar ta paraqes rastin në polici.

Çifti Oliver

Edhe Lucy Oliver ashtu si bashkëshorti i saj Michael ushtron profesionin e gjyqtares në Ligën Premier të femrave.

Ndeshja për të cilën familja Oliver është kërcnuar, ishte mes Real Madridit dhe Juventusit në kuadër të çerekfinales në Ligën e Kampionëve, ku Juventus triumfoi me rezultat 1-3 por që Madrilenët kaluan tutje me rezultat të përgjithshëm 4-3.