Janë asfaltuar sot edhe disa rrugë në fshatin Dumnicë dhe rruga “Fitorja” në qytetin e Podujevës, shkruan Llapi.info.

Nga afër këto punime i ka përcjellë drejtori i Urbanizimit Bujar Hasani dhe kryetari i Komunës, Shpejtim Bulliqi. Ky i fundit në një postim në Facebook ka thënë se ndërtimi i infrastrukturës do të mbetet prioritet i tij.

“Sot, bashkë me drejtorin e Urbanizmit, Bujar Hasani, inspektuam punimet e asfaltimit të rrugëve në fshatin Dumincë të Poshtme. Gjatësia e asfaltimit të këtyre rrugëve dhe rrugicave është rreth 2 km. Dinamikën e punimeve të asfaltimit e inspektuam edhe në para lagjen e qytetit të Podujevës, saktësisht në rrugën “Fitorja”, e cila ishte kërkesë e kahmotshme e banorëve për asfaltim. Jam i lumtur që përmes këtyre projekteve po ua lehtësojmë qarkullimin qytetarëve tanë. Ndërtimi i infrastrukturës dhe përmirësimi i kushteve të jetës për qytetarët e komunës sonë është dhe do të mbetet prioriteti ynë. Vazhdojmë me punë të mira e në shërbim të qytetarëve”, ka shkruar ai.

Duhet theksuar se ditë më parë janë asfaltuar edhe disa rrugë në fshatrat Lluzhan, Siboc dhe Lluga./Llapi.info

May be an image of 3 people, people standing, road and grass
May be an image of 1 person, standing and outdoors
May be a close-up of outdoors
May be an image of 1 person, standing and road
May be an image of outdoors
May be an image of nature, tree and road
May be an image of road and nature
May be an image of road