Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka thënë se Autostrada Biennale e ka bërë qytetin e bukur dhe të larmishëm të Prizrenit edhe më të mrekullueshëm.

Kjo ambasadë ka thënë se është gjithmonë kënaqësi t’i shohësh bukuritë e Kosovës të ekspozuara.

Autostrada Biennale made the beautiful and diverse city of Prizren even more wonderful. Always love to see #Kosovo’s beauty on display. #BeautifulKosovo

Gepostet von U.S. Embassy Pristina, Kosovo am Sonntag, 22. September 2019