Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka uruar qytetarët me rastin e festës së Fitër Bajramit.

Abott ka uruar mbarësi për vitin që vjen.

“Urime Fitër Bajrami gjithë atyre që festojnë sot! Ju uroj lumturi, shëndet dhe mbarësi për vitin që vjen”, ka shkruar Abott.