55 raste me koronavirus janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive në QKUK.

Sipas njoftimit, prej tyre 45 raste janë në gjendje stabile, nëntë raste janë në trajtim me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

Ndërkaq në mjekimin intensiv ndodhet një pacient, i cili sipas raportit të infektologes Sadije Nimani është në gjendje kritike, në ventilim mekanik.

Deri tash të infektuar në Kosovë janë 763 persona, 165 të shëruar dhe 21 të vdekur.

Bazuar në raportin e Klinikës Infektive, të datës 27.04.2020, në klinikë janë të hospitalizuar gjithsej 57 raste. Prej…

Gepostet von QKUK- Shskuk info am Montag, 27. April 2020