Të paktën deri më tani katër persona kanë ka humbur jetën si pasojë e tërmetit të fuqishëm që ka përfshirë vendin.

Informacionet bëjnë me dije se deri më tani dy viktima janë gjetur nën rrënojat e një pallati në Thumanë, një në Durrës dhe një i treti është hedhur nga banesa prej panikut në Kurbin.

Ndërsa sipas raportimeve paraprake raportohen se rreth 135 po marrin ndihmë mjekësore tek Trauma, 130 persona po marrin ndihmë në Spitalin e Durrësit dhe 60 në QSUT.