Koronavirusi ka prekur edhe futbollistin kosovar të skuadrës së Dritës.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur vet klubi nga Gjilani nëpërmjet një komunikatë per media.

Por ky klub nuk ka publikuar emrin e lojtarit, mirëpo kërkon nga Instituti i Shëndetit Publik të Kosovës, Ministria e Shëndetsisë si dhe nga FFK që tu bëhen testet çdo futbollisti dhe çdo personi që involvohet në aktivitete sepse në të kundërtën mund të rrezikojmë shëndetin e të gjithë komunitetit të futbollit.

Ja njoftimi i plotë i Dritës:

KOMUNIKATËSot është pritur që klubit ti bashkangjiten edhe lojtarët tjerë që janë jashtë Kosovës, por kemi marrë një…

Gepostet von Drita FC am Mittwoch, 20. Mai 2020